Golden State - LA Lakers 115:118 pp, Charlotte s 15. prehrou v rade

23.12.2012 Celý región

Miami 23. decembra (TASR) - Zámorská basketbalová NBA pokračovala v noci na nedeľu deviatimi stretnutiami. LeBron James zaznamenal 30 bodov, Dwyane Wade pridal 21 bodov a sedem asistencií, aby napokon tím Miami Heat zdolal Utah Jazz 105:89.

V drese lídra Východnej konferencie, ktorý dominoval najmä v tretej štvrtine, mal James navyše deväť doskokov a sedem asistencií. Heat vyhrali štvrtý duel v rade aj vďaka 15 bodom Shane Battiera a 13 bodom Raya Allena a na Vianoce ich čaká súboj s Oklahoma City, čo bude repete minuloročného finále. Na strane "jazzmanov" boli najproduktívnejší Gordon Hayward (15 bodov) a Paul Millsap (11). Utah hral druhú polovicu zápasu bez Mo Williams, ktorý má zranený pravý palec. V tíme Miami zasa pre nachladnutie nenastúpil Chris Bosh.

Basketbalisti Charlotte Bobcats prehrali už 15. zápas v rade, keď tentoraz nestačili na tím Denver Nuggets (110:88). Vo víťaznom tíme domácich si pripísali Kosta Koufos 16 bodov, a Kenneth Faried s Andre Iguodalaom pridali po 15 bodov. Denver od 15. novembra vyhral na domácej palubovke šesť stretnutí v sérii. Na strane Bobcats boli bodovo najefektívnejší Ramon Sessions (23 bodov) a Byron Mullens (16).

Charlie Villanueva skóroval 19 bodov, Rodney Stuckey pridal 18 a druhá výhra Detroitu za dva dni nad Washingtonom bola na svete. Pistons, ktorí získali 58 doskočených lôpt, vyhrali dva zápasy v rade len druhýkrát v tomto ročníku. Naopak, basketbalisti Wizards prehrali po siedmy raz v sérii a s bilanciou 3-22 majú najhoršiu štatistiku z celej NBA. Pre Washington je to už siedma prehra v rade, na ktorú si jeho hráči zarobili už v prvej polovici, keď premenili z prvých 15 striel len jedinú a v polčase prehrávali 35:54. Najlepším strelcom zápasu bol Jordan Crawford z porazeného celku, ktorý sa presadil k 21 bodom. Emeka Okafor ho podporil 14 bodmi a 14 doskokmi, navrátilci do zostavy Bradley Beal a Nené si pripísali 14 respektíve 10 bodov.

David West dosiahol 20 zo svojich 25 bodov v druhej polovici duelu, v ktorom Indiana prekonala 22-bodovú stratu a privodila New Orleans napokon 11. prehru v rade. Pacers zvíťazili nad Hornets 81:75, pričom v posledných ôsmich stretnutiach sa im to podarilo sedemkrát. V drese "sršňov", ktoré ťahajú najhoršiu sériu od decembra 2004, zaznamenal Robin Lopez 24 bodov a 11 doskokov. Hviezdou večera bol West, ktorý v strede tretej štvrtiny prekonal métu 10.000 bodov v NBA.

Veľký finiš zachránil pre Los Angeles Lakers zápas na palubovke Golden State Warriors. Celkovo 34 bodov vo štvrtej časti hry zmazalo štrnásťbodový rozdiel a poslalo duel do predĺženia, v ktorom potom, hostia uspeli s konečným skóre 118:115. Hviezdny Kobe Bryant dosiahol 34 bodov s 10 doskokmi, Metta World Peace mu sekundoval s 20 bodmi, avšak udalosťou večera bol návrat Steva Nashe do zostavy Lakers. Hrajúca kanadská legenda sa po dvojmesačnej absencii uviedla 12 bodmi a deviatimi asistenciami. Warriors nespasilo ani 29 bodov a 11 asistencií Jarretta Jacka